Specjalnie powołany na Politechnice Komitet Sterujący, składający się z pracowników naukowych WIL PK. – Efektem jego pracy jest umożliwienie wystąpień oraz prezentacji osiągnięć naukowych z dziedziny BIM przez ekspertów Politechniki Krakowskiej. Pracownicy Katedry Zarządzania w Budownictwie zorganizowali dla uczestników InfraBIM specjalistyczny workshop z prezentacją możliwości technologii BIM i prognozowanych trendów w rozwoju oprogramowania – zapowiada dr hab. Powrót konferencji infraBIM do Krakowa po kilku latach to więc powrót do źródeł.
Szopka inspirowana Politechniką Krakowską została wykonana na bazie konstrukcji drewnianej, jej elementy zostały wykonane z kartonu i staniolu. W środku znajdują się 4 silniki wolnoobrotowe, 3 świetlówki różnej wysokości, paski LED-owe oraz diody podświetlające akcenty na szopce. Politechnika Krakowska stworzyła też w ostatnim czasie Własny Fundusz Stypendialny, z którego funduje stypendia dla aktywnych studentów. Od początku jego istnienia do odnoszących naukowe i konkursowe sukcesy studentów i doktorantów trafiło z ponad pół miliona złotych. Konkurs stypendialny odbywa się dwa razy do roku, w pierwszej tegorocznej edycji nagrodzono stypendiami w łącznej wysokości blisko 140 tys. Podobna kwota planowana jest do rozdysponowania w drugim tegorocznym naborze, który właśnie trwa.
Na przestrzeni kilku miesięcy od premiery serwisu, platforma hazardowa udostępniła graczom ponad 6000 tytułów. Online Casino współpracuje z ponad 60 deweloperami oprogramowania. Najwięcej gier dostarczają tutaj marki Spinomenal, plinko czy to oszustwo Playtech, Pragmatic, PlayNGo, Red Tiger, KAGaming, Yggdrasil, a także High 5. Aby otrzymać dodatkowe środki za wpłatę na konto gracza, należy zrealizować transakcję o minimalnej wartości 90 PLN. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to wyjątkowy bonus powitalny, z którym spotykamy się bardzo rzadko. Nie wymaga on bowiem obrotu – wszelkie wygrane od razu trafiają na saldo prawdziwych pieniędzy.
– Uważamy, że absolwent tego kierunku powinien zdobyć kompleksową wiedzę i umiejętności, nie ograniczające się jedynie do zagadnień technicznych. Musi dostrzegać i rozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na nasze życie i otaczające nas środowisko oraz jakie wywołują skutki społeczne – mówi dr inż. Piotr Beńko, prof. PK, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej, na którym prowadzony będzie nowy kierunek. Podczas studiów na kierunku biotechnologia przemysłowa, studenci zdobędą m.in.
Posiadanie dyplomu tej uczelni otwiera szerokie perspektywy zawodowe, zarówno w pracy w renomowanych biurach architektonicznych, jak i w prowadzeniu własnej działalności projektowej. Łukasz Ślaga z Katedry Konstrukcji Żelbetowych i Sprężonych na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej zdobył główną nagrodę w Konkursie dla Młodych Profesjonalistów organizowanym przez Stowarzyszenie Inżynierów, Doradców i Rzeczoznawców. Został nagrodzony “za koordynację techniczną projektu i budowy Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych”. To unikatowe centrum badawcze powstało na Wydziale Mechanicznym PK. Kapituła konkursowa doceniła wyjątkowość projektu oraz złożoność budowy laboratorium.
Szymona Gądka, a „Zespół Fizyki Materii Miękkiej i Biofizyki” – dr hab. Bożena Tyliszczak, prof. PK opowiedziały o swojej płaszczyźnie badań – biomateriałach i materiałach funkcjonalnych. Propozycję nawiązania trwałej współpracy złożył Politechnice Krakowskiej dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego mgr inż. – Zwróciłem się z takim pomysłem do zmarłego rektora PK prof. dr inż. Andrzeja Białkiewicza, a ta propozycja spotkała się z Jego dużą przychylnością.